Zakaj je »čiščenje črevesja« pomembno in kako ga opraviti?

Kaj je pomembno, da se črevesno ravnovesje v telesu zares vzpostavi?

Deli s prijatelji:

Črevesje velja v našem organizmu za zelo pomemben organ, saj s svojim delovanjem  pripomore k dobremu počutju. Njegova naloga, da iz zaužite hrane v pravem ravnovesju absorbira hranila ter preprečuje vdor strupov v naš sistem ni edina. Manj znano je, da igra pomembno vlogo pri odpornosti.

Kaj, če prebava ne deluje ustrezno?

Lena prebava se večinoma pojavi zaradi neustreznega načina življenja, nezdrave prehrane, stresa, bolezni, pa tudi zaradi staranja. Neredna prebava lahko prinese s seboj odvečne kilograme, predvsem maščobne obloge okrog trebuha, vetrove, napihnjenost in krče. Obenem se poslabšata tudi počutje in zdravje.

Vsi takoj pomislimo na »čiščenje črevesja«. Pa je to v pravem pomenu besede sploh mogoče? Strokovnjaki menijo, da črevesje ne potrebuje čiščenja, saj agresivno in dolgotrajno čiščenje, klistiranje črevesja uničuje črevesno floro. Bolje se počutimo zato, ker imamo prebavila prazna, saj več krvi in glukoze hitreje pride v možgane in se ne zadržuje v prebavilih, ki takrat mirujejo.

Za prebavno ravnovesje je pomembno predvsem naslednje:

  • Uredite si višji način kakovosti življenja! Raznolika prehrana, dovolj tekočine in gibanje so zagotovo na prvem mestu.  
  • Napravite si dan v mesecu, ki je namenjen tekoči prehrani Pametno je, da si postavite kakšen dan na mesec za tekoči dan, ko "prebavila počivajo". Torej brez trde hrane, samo sokovi, juhe in druga tekočina (skupaj 2-3 litre dnevno).
  • Dodajte simbiotike! V primeru, da se prebavno ravnovesje poruši, so v pomoč pri hitrejši vnovični vzpostavitvi normalnega stanja, za boljšo funkcijo pa so lahko obogateni še z vitamini in minerali! V prehrano torej dodajte mlečne fermente, povezane s prebiotiki (to so v osnovi ogljikovi hidrati, ki jih pomagajo hraniti). Njihova naloga je vzdrževanje uravnoteženega črevesnega mikrobiotskega okolja in s tem ohranjanje prebavnega trakta v optimalnem stanju. Simbiotiki pomagajo pri vzdrževanju ustreznega ravnovesja bakterij v črevesju, vendar ne delajo čudežev čez noč! Potrebno jih je jemati vsaj tri tedne, vsak dan!
  • Dodajte jedem začimbe! Začimbe, ki pomagajo uravnavati prebavo so cimet, ingver, kurkuma, kopriva, nageljnove žbice, janež, kumina in rožmarin…
  • Dodajte vlakninska živila! Da bo prebava dobra, uživajte polnovredna žita, lečo, banane, jabolka, kivi, borovnice, brokoli, ovsene kosmiče, lanena semena, suhe slive, ananas, artičoke, zeleno, avokado...

Za dobro prebavo, boljše počutje in hitrejšo izgubo telesnih oblog je priporočljivo, da za črevesno ravnovesje skrbite nenehno! Brez izgovorov.

APINATURE PRIPOROČA:

KURKUMA KOMPLEKS ESTADO PURO

PEGASTI BADELJ HEPATIMAX

Prijavite se in uživajte
prednost registriranih strank.

Registriran kupec prejme
-10% POPUST
za vse nakupe

Bi želeli popust ob naslednjem nakupu?

Prijavite se na naše e-novice in prejmite kupon za 10% popust pri naslednjem nakupu.

Prijavite se in uživajte
prednost registriranih strank.

Registriran kupec prejme
-10% POPUST
za vse nakupe

Bi želeli popust ob naslednjem nakupu?

Prijavite se na naše e-novice in prejmite kupon za 10% popust pri naslednjem nakupu.